19 października 2014

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Zapraszamy wszystkich parafian na uroczyste dziękczynienie za kanonizację św. Jana Pawła II, które odbędzie się 22 października o 11.30. Społeczność szkolną ze sztandarami, jednostki OSP, Kółka różańcowe, radnych, sołtysów i wszystkich, którym osoba Jana Pawła II jest droga, i którzy mogą Panu Bogu, podziękować za jego osobę serdecznie zapraszamy.
  2. W czwartek o 16.30 comiesięczne modlitwy do św. Ojca Pio. Zapraszamy czcicieli O. Pio. Pamiętajmy o intencjach modlitewnych zapisanych na karteczkach.
  3. W sobotę zapraszam na niecodzienne wydarzenie, na polowanie na lisa z racji zbliżającego się wspomnienia św. Huberta, patrona myśliwych, leśników i jeźdźców. Stadniny koni z Kapuśnika, Wieczfni Kościelnej „Otis” oraz księżowskie konie zapraszają na polowanie. Punkt zbiorczy wszystkich jeźdźców będzie przy kościele na parkingu k. dzwonnicy ok. godz. 10.30. Tam będzie modlitwa i poświęcenie jeźdźców oraz koni/ przewidujemy udział około 30 jeźdźców + kilka zaprzęgów konnych. Po krótkim rajdzie po lasach za Wieczfnią gonitwa z polowaniem na lisa odbędzie się na łące m. Chmielewkiem a Wąsoszem. Polowanie będzie również połączone ze spotkaniem z myśliwymi z Koła Łowieckiego Kamera. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
  4. Bardzo dziękuję za pomoc przy porządkowaniu cmentarza w Kuklinie w Wieczfni p. Sławomirowi Tańskiemu, Pawłowi Kozłowskiemu, Kazimierzowi i Piotrowi Rudzińskim, Zdzisławowi Sodoma oraz Pawłowi Jabłonowskiemu.
  5. Zbliżają się szybkimi krokami uroczystości Wszystkich świętych i Zaduszki. Porządkując swoje groby dbajmy o porządek na całym cmentarzu. Bardzo o to proszę, śmieci wyrzucajmy do koszy lub śmietnika.
  6. Prosimy wolno wychodzić z kościoła, dzisiaj trwa liczenie wiernych.
  7. Dziękujemy za indywidualne anonimowe ofiary na chodnik wokół kościoła. W tym tygodniu wpłynęło ich 8.
  8. Od jutra można przywozić niepotrzebne rzeczy z działu RTV AGD z przeznaczeniem na recykling dla organizacji: Kościół w potrzebie. Pod chórem na stoliczku leżą ulotki z informacją jakie rzeczy można przywozić. Dziękujemy za pomoc dla misji.

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Siemiński Adam  z Nidzicy i Emilia Siekierska z Jabłonowa Maćkowięta. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach m. wymienionymi osobami proszony jest o powiadomienie kancelarii parafialnej.