26 października 2014

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą się odprawiały na naszej parafii o godz. 8.30, o 10.00 w Kuklinie i suma na cmentarzu o 11.30. Nie będzie Mszy św. o 16.00. Ofiary składane na tacę na Mszy św. na cmentarzu będą przeznaczone na spłatę należności za budowę chodnika wokół kościoła. Bóg zapłać za szczodrobliwość.
  2. W Dzień Zaduszny porządek nabożeństw będzie niedzielny: 8.30, 10.00 – Kuklin z procesją na cmentarz, 11.30 – suma z procesją wokół kościoła i o 16.00 Msza św. oraz różaniec na cmentarzu.
  3. U ubiegłą niedzielę liczyliśmy wiernych. Było nas wszystkich na wszystkich Mszach św. 731 osób, co stanowi 21,67 %  parafian.
  4. Dziękujemy za wszystkie dary na misje.
  5. W kościele pojawiły się dwa świeczniki wotywne ze świecami: jeden przy figurze Matki Bożej Fatimskiej, drugi przy ołtarzu bocznym przed relikwiami św. O. Pio. Zapalone w wielu kościołach i sanktuariach tego typu świece są znakiem modlitwy zanoszonej do Boga przez orędownictwo Świętych. Może to być modlitwa dziękczynna za otrzymane łaski czy modlitwa prośby w różnych potrzebach. Ofiarę za świeczkę w wysokości  2 zł. składamy w skarbonce umieszczonej z boku pod świecznikiem.
Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Siemiński Adam  z Nidzicy i Emilia Siekierska z Jabłonowa Maćkowięta. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach m. wymienionymi osobami proszony jest o powiadomienie kancelarii parafialnej.