2 sierpnia 2015

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które pięknie się zaangażowały w przygotowanie i przebieg Nawiedzenia Kopii Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, dziękuję za przygotowanie i udekorowanie domów, trasy przejazdu Matki Bożej, za uporządkowanie figurek, za wysprzątanie kościoła, ułożenie kwiatów, za dary w naturze na rekolekcyjny i nawiedzeniowy stół, za pomoc w postawieniu i sprzątnięciu dekoracji we wioskach, za piękne śpiewy chóralne i dziecięce, za piękne przygotowanie liturgii i nabożeństw, za procesję tak dostojną z pocztami sztandarowymi i feretronami, za służby mundurowe, czynnie zaangażowane w przebieg liturgii i zabezpieczenie przejazdu Matki Bożej. Wreszcie za tak piękne przeżycie spotkania z Matką Bożą, za świadectwo wiary, miłości  do Matki Bożej i Pana Jezusa. Niech te przeżycia, modlitwy i ofiary umocnią naszą miłość do Boga i Kościoła. Wszystkim za wszystko serdecznie dziękuję.
  2. Obok chrzcielnicy jest wyłożona księga zawierzenia, gdzie można wpisywać swoje przemyślenia, modlitwy, prośby i dziękczynienia. Przez dłuższy okres czasu będzie można tak wpisywać swoje modlitwy a potem zostanie ta księga zawieziona na Jasną Górę i ofiarowana Matce Najświętszej.
  3. Dzisiaj odwiedzą nas pielgrzymi z Warmii i Mazur. Przyjmijmy ich serdecznie, dajmy im jeść, pić, niech odpoczną w cieniu przed dalszą długą i trudną drogą na Jasną Górę. Idzie w tym roku 450 osób. Część grup będzie odpoczywać w Pogorzeli, część w Grzybowie a reszta przy organistówce.
  4. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Przemieniania Pańskiego. Msze św. o 7.30 i 8.30.
  5. W piątek I piątek miesiąca Msze św. o 7.30 w Wieczfni i 10.00 w Kuklinie. Przed Mszą św. możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.
  6. Módlmy się gorąco o dobrą pogodę na czas żniw. Tak wiele szkody narobiła ostatnia nawałnica gradowa w uprawach rzepaku i innych zbożach. Niech Pan Bóg czuwa nad rolnikami i błogosławi ich ciężkiej pracy.
  7. Zachęcam już dziś do zgromadzenia kłosów zbóż do wieńców dożynkowych.

8.Zapowiedzi: Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Rudziński Radosław z Mławy z Parafii MBKP i Natalia Szklarska z Kuklina. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach m. ww. osobami proszony jest o powiadomienie kancelarii parafialnej.