14 września 2014

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Za tydzień na Mszy św. o godz. 16.00 gościć będziemy światowej sławy chór dziecięcy „Pueri et Puellae Cantores Plocenses”. W ramach dziękczynienia Panu Bogu za dar Kanonizacji św. Jana    Pawła II będą śpiewać na Mszy św. i dadzą koncert po Mszy. Serdecznie wszystkich parafian i gości zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie religijno-kulturalne. Zapraszamy na ich stronę internetową chóru, link zamieściliśmy  na naszej stronie parafialnej. Warto przygotować się do spotkania z nimi i coś więcej wiedzieć o ich dorobku artystycznym, o pracy, zamierzeniach i marzeniach. Ofiary składane na tacę na tej Mszy św. będą przeznaczone dla młodych chórzystów jako naszą wdzięczność za ich występ w naszym kościele.
  2. Otrzymaliśmy serdeczne podziękowania za ofiarowane dary dla Seminarium. W przeliczeniu na złotówki ofiarowaliśmy zboża i kartofli oraz innych warzyw za 3865 zł. Składam podziękowania pozostałym rolnikom za ofiarowane dary włożone w  poniedziałek i wtorek:  Wąsosze – 5q zboża, kartofle i marchew, Bąki – 3 q zboża, Wieczfnia Kościelna 3 q zboża, ziemniaki i buraki, Kuklin 5 q zboża. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.
  3. Jutro wspominać będziemy Matkę Bożą Bolesną, zapraszamy na godz. 17.00 na Mszę św.
  4. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość św. Stanisława Kostki, zapraszamy wszystkie dzieci na Msze św. o godz. 18.00.
  5. W sobotę delegacja naszej parafii dzieci wyjeżdżają na pielgrzymkę do Rostkowa na Diecezjalne uroczystości poświęcone św. Stanisławowi. Wyjazd o godz. 8.00. Osoby zainteresowane wyjazdem mogą zapisać się u Ks. Piotra lub u Pań katechetek.
  6. W piątek  na 16.30 zapraszam Parafialną Radę Gospodarczą na zebranie.
  7. W tym tygodniu przywieziona została II partia kamienia na chodnik, w najbliższym czasie rozpoczniemy budowę chodnika, Czekamy na firmę brukarską aż skończy swoje prace w innej miejscowości. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom wspierającym nasze parafialne inwestycje.
  8. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Siemiński Adam  z Nidzicy i Emilia Siekierska z Jabłonowa Maćkowięta. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach m. wymienionymi osobami proszony jest o powiadomienie kancelarii parafialnej.