21 grudnia 2014

IV NIEDZIELA ADWENTU

1. W ubiegła niedzielę zakończyliśmy rekolekcje adwentowe. Na wszystkich Mszach sw. do komunii przystąpiło 792 osoby, czyli ok. 1000 osób wzięło udział w rekolekcjach. Bóg zapłać wszystkim za zasłuchanie i przygotowanie swoich serc do świąt Bożego Narodzenia.

2. Dziś – czwarta niedziela Adwentu, która, ukazując nam w Ewangelii scenę zwiastowania, zapowiada zbliżającą się szybkimi krokami uroczystość narodzenia Zbawiciela świata. Wdzięczni Bogu za Jego miłość objawioną nam w tych wydarzeniach, przygotujmy nasze serca, domy i rodziny na nadchodzące święta.

3. We wtorek wieczorem o 16.30 Msza św. i nabożeństwo modlitewne przez wstawiennictwo św. Ojca Pio. Pamiętajmy o modlitwach składanych na karteczkach do puszki przy świeczniku wotywnym

4. W środę – ostatnie „roraty” rano o godz. 7,20. Rano w godz. 8,30-9,30 okazja do spowiedzi św. dla tych parafian, którzy przyjadą na święta tuż przed wigilią Bożego Narodzenia. Inni parafianie, którzy przed świętami nie skorzystali jeszcze z sakramentu pokuty, niech to uczynią dziś, jutro, ewentualnie pojutrze

5. W środę wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych. Zapalmy świecę Caritasu - Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Można je jeszcze nabyć dzisiaj u ministrantów.

6. Na godz. 22.30 zapraszamy do naszego kościoła na Pasterkę. Poprzedzi ją jasełka przygotowana przez młodzież studencką naszej parafii. Uroczystą Eucharystią, śpiewaniem kolęd i nawiedzeniem żłóbka oddamy cześć Nowonarodzonemu Dzieciątku Jezus.

7. W czwartek – uroczystość Narodzenia Pańskiego, mająca swoją oktawę. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw – jak w niedzielę. Składka na tacę będzie przeznaczona na pokrycie wkładu własnego oświetlenia zewnętrznego Kościoła tj. 10000 zł. Cała inwestycja kosztowała 30000 zł.

8. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjęli Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego.

9. W piątek – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte w naszym kościele wg porządku niedzielnego.  Błogosławieństwo owsa – po sumie. Zbierane ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby WSD w Płocku.

10. W piątek w II dzień świąt Bożego Narodzenia Biskupi Polscy udzielili wszystkim dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych. Nie ma postu.

11. Bóg zapłać parafianom za ofiarowane choinki do dekoracji kościoła.

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Siemiński Adam  z Nidzicy i Emilia Siekierska z Jabłonowa Maćkowięta. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach m. wymienionymi osobami proszony jest o powiadomienie kancelarii parafialnej.