12 kwietnia 2015

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Z pomocą Bożą zakończyliśmy w minionym tygodniu budowę chodnika procesyjnego wokół kościoła. Trzeba nam teraz tylko spłacić brukarzy. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na ten cel i osobom indywidualnym i składkom zbiorowym z poszczególnych wiosek. Zebraliśmy w ten sposób w tym roku 6830 zł.  Zostało nam do zapłacenia 16000 zł. Dziękuję jeszcze raz za każdą ofiarę złożoną na ten cel.
  2. Trzeba nam teraz teren wokół kościoła uporządkować, posprzątać po budowie, dlatego trzeba nam rąk do pracy. Zapraszam jutro w poniedziałek na 9.00 do czynu społecznego mieszkańców Grzybowa, we wtorek Bonisław, w środę Uniszki Gumowskie. Każda para rąk mile widziana. dobrze gdy będą mężczyźni ale kobiety również będą mogły pomóc. Prosilibyśmy przywieźć z sobą  grabie, szpadle, łopaty i taczki. Gdyby zaszła konieczność dodatkowej pracy to w gotowości bojowej niech będą mieszkańcy Kuklina.
  3. Prawie zakończony jest remont dachu na stajni. Pragnę nadmienić że parafianie nie dołożą do remontu ani złotówki. Wszystko będzie wyremontowane za pieniądze firmy ubezpieczeniowej. Budynek był ubezpieczony, pasza jest moją stratą, za to nie będzie odszkodowania.
  4. 10 maja br. w niedzielę o godz. 12.00. przeżywać będziemy potrójną uroczystość, odpust ku czci św. Stanisława BM, Bierzmowanie i 110 lecie konsekracji kościoła. Będzie jej przewodniczył delegat Biskupa Płockiego ks. Infułat Aleksander Pasternakiewicz. W czasie liturgii poświęcona zostanie pamiątkowa tablica ku czci Ks. Remigiusza Jankowskiego – budowniczego naszego kościoła, oraz poświęcony zostanie nowy chodnik procesyjny.  Serdecznie wszystkich parafian i gości na tę uroczystość już dzisiaj zapraszam.
  5. W piątek na godz. 19.00 ks. Prefekt zaprasza kandydatów do bierzmowania na próbę przed uroczystością. Uczniowie szkół średnich zaliczający pytania u swoich katechetów, proszeni są o przyniesienie zaświadczeń od swoich katechetów zaliczeniu materiału na lekcjach religii.
  6. Próba scholi w piątek o 15.00, ministranci będą mieli swoją zbiórkę w sobotę o 11.00.
  7. Za tydzień na 11.30 zapraszam dzieci  klas III wraz z rodzicami na spotkanie formacyjne przed I komunią św.
  8. 5 czerwca w piątek po Bożym Ciele chciałbym zorganizować pielgrzymkę do Częstochowy, do Matki Bożej aby wraz z parafianami zaprosić ją do naszej parafii na peregrynację, aby przyjechała do nas 27 lipca o nawiedziła nas wszystkich. Koszt wyjazdu 70 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  9. Zapowiedzi przedślubne. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
  • Damian Nowicki z Kuklina i Małgorzata Arcyz z Nidzicy
  • Paulina Żmuda z Zakrzewa i Dawid Szwajca z Wyszyn