1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24 sierpnia 2014

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bardzo dziękujemy ks. Arkadiuszowi Sikorskiemu za czteroletnią ofiarną pracę w naszej parafii. Zapisał się  ksiądz na trwałe w pamięci parafian jako miły, serdeczny, uśmiechnięty, wymagający od siebie i od innych kapłan. Życzymy dalszych sukcesów duszpasterskich w nowym miejscu pracy w Parafii św. Tomasza Ap. w Dzierżeninie. Szczęść Boże.
 2. Witamy w naszej parafii nowego P. Organistę, Pana Antoniego Drzewieckiego, mam on za sobą lata pracy organistowskiej ma też doświadczenie w pracy artystycznej w domach kultury. Życzymy Państwu Drzewieckim dużo zdrowia i jak najlepszej współpracy z duszpasterzami i parafianami.
 3. We wtorek przeżywać będziemy odpust ku czci Matko Bożej Częstochowskiej. Msze św. o  godz. 8.30, 10.00 i 11.30 w Wieczfni. Na sumę zapraszamy asystę procesyjną, strażaków, dziewczynki do sypania kwiatkami, ministrantów. Na sumie będziemy gościć wielu księży, zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Rodziców uczulam do przypomnienia swoim dzieciom o tym obowiązku.
 4. Wczoraj byliśmy z pielgrzymką rowerową w Ciechanowie w pierwszym w Polsce kościołem św. Jana Pawła II.  11 osób wzięło udział w pielgrzymce, szczęśliwie dojechaliśmy do celu, pomodliliśmy się, otrzymaliśmy   błogosławieństwo Boże i wróciliśmy do domu.
 5. Dzisiaj zbieramy ofiary na seminarium. Bóg zapłać.
 6. Zaraz po dożynkach, jak Pan Bóg pozwoli, rozpoczynamy prace związane z budową chodnika procesyjnego przed kościołem – I etap od bramy kościelnej do drzwi dużych i bocznych – 246 m2. W tym tygodniu przywieźliśmy pierwszy transport kostki granitowej. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi Wydurskiemu z Kuklina za przywiezienie nieodpłatne  z kamieniołomu pod Strzegomiem kostki do Wieczfni.. Dziękujemy za piękny dar dla parafii. Złożony projekt do Urzędu Marszałkowskiego otrzymaliśmy do poprawki, został poprawiony i odesłany, i czekamy na podpisanie umowy o dotację na realizację tego projektu. W kasie parafialnej było prawie 6000 zł na ten cel, za co kupiliśmy 26 ton kostki, a potrzeba na pierwszy etap robót –  40 ton. Resztę prac wykona zatrudniona firma brukarska. Musimy zbierać pieniądze na zapłatę za pracę, opłacić fakturę, Urząd Marszałkowski dokona odbioru i zrefunduje 25000 zł. Całość I etapu prac ma kosztować blisko 41000 z VAT-em. Dziękujemy parafianom za życzliwość i ofiarowaną pomoc materialną i finansową i pracę społeczną. Polecam całość prac opiece Jezusowi i naszym  świętym patronom. Bez Boga ani rusz do proga.  APEL PREZYDIUM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

  W SPRAWIE USTANOWIENIA 26 SIERPNIA BR. DNIEM MODLITWY

  ZA PRZEŚLADOWANY KOŚCIÓŁ NA BLISKIM WSCHODZIE

  Umiłowani w Chrystusie Panu,

  W ostatnich dniach docierają do nas budzące przerażenie wiadomości dotyczące losu naszych braci i sióstr w wierze żyjących w Iraku, Syrii i Palestynie. Informacje te sprawiają, że w naszych sercach rodzi się ból, a jednocześnie poczucie solidarności oraz chęć niesienia im pomocy.

  Jak informuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, fundamentaliści islamscy dokonują rzezi na społeczności chrześcijańskiej w Mosulu i w innych miejscowościach zamieszkanych przez chrześcijan.

  Jakże niepokoi fakt, że jeszcze jedenaście lat temu, przed interwencją Sił Koalicyjnych w 2003 roku, w Iraku mieszkało 1,4 mln chrześcijan, natomiast dzisiaj jest ich zaledwie 150 tysięcy. Smutek i współczucie budzi w nas wołanie ponad miliona naszych braci – wygnanych, umęczonych, pozbawionych domu i ojczyzny, którzy proszą: „nie zostawiajcie nas samych!”.

  Odpowiadając, w imieniu całego Kościoła w Polsce, na apel Ojca Świętego Franciszka oraz katolickiego Patriarchy Babilonii obrządku chaldejskiego, Louisa Raphaela I Sako, który błaga Polaków o gest solidarności, prosimy Was, aby dzień 26 sierpnia br., który jest obchodzony w Polsce jako uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, był Dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie.

  Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej i ofiarowania Komunii św. w intencji ustania prześladowań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie. Prosimy także o podjęcie praktyk pokutnych (droga krzyżowa, różaniec, post, jałmużna), aby w ten sposób wyrazić jedność z cierpiącymi braćmi i uprosić u Boga łaskę pokoju dla nich.

  Warszawa, dnia 13 sierpnia 2014 r.

  Abp Stanisław Gądecki

  Metropolita Poznański
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

27 lipca 2014

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W najbliższy piątek rozpoczyna się miesiąc sierpień. Jest to I piątek miesiąca. Msze św. o 7.30, 16.30 w Kuklinie i 18.00. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi i komunii św. wynagradzającej Sercu Pana Jezusa
 2. W sobotę ok. godz. 11.00 gościć będziemy pielgrzymów z Warmii i Mazur. Bardzo prosimy, jak co roku, o życzliwe przyjęcie pielgrzymów poczęstunkiem. Pielgrzymuje ok. 500 osób, największa grupa pielgrzymów zatrzyma się przy kościele, pozostałe grupy odpoczywać będą w wioskach wg starego porządku, jak to ustalili księża przewodnicy pielgrzymki w czasie ostatniej wizyty na wiosnę odwiedzając Pogorzel, Grzybowo.
 3. W przyszła niedzielę na sumie nabożeństwo adoracyjne i procesja wokół kościoła. Zapraszam asystę procesyjną, bielanki.
 4. W przyszła niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa na mszach św. będziemy modlić się za wszystkich kierowców i święcić będziemy pojazdy. Serdecznie zapraszamy.
 5. W przyszła niedzielę o 16.00 na Mszy św. modlić się będziemy przygotowując się do Światowych Dni Młodzieży. Serdecznie zapraszamy młodzież na tę mszę św. i tych którzy czują się młodzi.
 6. 4 sierpnia w poniedziałek wyjeżdżamy na wycieczkę do Białegostoku, do Sokółki – miejsca cudu eucharystycznego, do Suchowoli – rodzinnej parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki i do Świętej Wody na Górę Krzyży. Wyjazd o 5.30, powrót wieczorem. Koszt udziału 60 zł - gdy będzie nas 50 osób, 75 zł - gdy uzbiera nas się 20 osób. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce.
 7. Zapowiedzi przedślubne.  Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:  Jacek Kraśniewski z parafii Łęg Probostwo i Monika Morawska z Wieczfni Kościelnej – zap. II. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach m. ww. osobami proszony jest o powiadomienie kancelarii parafialnej.