5 lipca 2015

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W najbliższy wtorek gościć będziemy na noclegu w naszej parafii Pielgrzymkę w Warszawy do Gietrzwałdu. Pielgrzymuje 50 osób: 30 mężczyzn i 20 kobiet. Zwrócili się do nas z prośba o dach nad głową. Grupę mężczyzn przenocujemy w remizie strażackiej a kobiety może byśmy przenocowali w domach. Bardzo proszę o zgłaszanie kto z Państwa chciałby przyjąć na tę jedną noc utrudzone pielgrzymią drogą upałem kobiety. Posiłek gorącą zupę z wkładką przygotujemy im wieczorem w remizie. Oni mają z sobą materace i śpiwory ale potrzebują miejsca gdzie można by umyć się i przespać. Osoby które chcą przenocować jedną, czy dwie osoby,  bardzo proszę zgłaszać się do mnie celem koordynacji rozdzielenia wszystkich osób między poszczególne rodziny. Przyjdą do nas ok. godz. 18.00. Zapraszamy w tym dniu na 21.00 do kościoła na Apel Maryjny, a w środę na 7.00 na Mszę św. dla pielgrzymów w języku łacińskim i rycie przedsoborowym.
  2. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które pomogły zrobić porządek przy kościele. Pracowali z Rady Parafialnej: Boćkowski Henryk, Zembrzuski Zbigniew, Pokus Krystyna oraz Anna  Drupiewska,  Renata Szymańska, Małżonkowie Możdżonek,  małżonkowie Gajda, Bogumiła Nawacka, Grzegorz Chmieliński, Barbara Szordykowska i Kazimierz Bergolc, Jan Han, Jabłonowa Adamy – Małżonkowie Przystup, z Jabłonowa Dyby małżonkowie Moranko, z Pogorzeli – Zbigniew Zembrzuski, z Turowa – Irena Matusiak, z Bonisławia – małżonkowie Miller, Konstanty Kobyliński, Chmielewska Dorota, Olzacka Bożena, z Wieczfni Kościelnej: Barbara Szordykowska,  Magdalena Jarzębowska, małżonkowie Włodarscy, Rodzina Majko, Zasina Ryszard i Monika, Roman Anna i Kinga, Małżonkowie Długokęccy, Anna Waśniewska, Wanda Palman, Rodzina Jarzębowskich, Głowacka Aneta, Siemianowski Franciszek,  Henryka Lipińska. Nie udało nam się wszystkiego uporządkować, pozostały dwa nieduże kawałki do opielenia, dlatego zapraszam do pomocy w czwartek wieczorem od 19.00 mieszkańców Wieczfni Kościelnej i Wieczni Kolonii od skrzyżowania do Pogorzeli, ulicę Kozią i mieszkańców od plebanii do końca wioski wzdłuż szosy na Kuklin. Potrzebne byłyby motyczki, grabie i szpadle.
  3. Bóg zapłać za ofiary na przygotowanie kościoła do peregrynacji złożyli je mieszkańcy Uniszek Zawadzkich strona lewa – 622 zł.
  4. Przez najbliższe dwie niedziele ofiary składane na tace przeznaczamy na przygotowanie peregrynacji.
  5. Zapowiedzi: Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

- Waldemar Orłowski z Michalinowa i Natalia Pruchniak z Opinogóry

- Magdalena Matusik z Turowa i Mariusz Banasiak z par. Lutocin

- Duchna Joanna z Uniszek Zawadzkich i Tomasz Klimczak z Mławy z Parafii MBKP

- Mariusz Chrząstek z Windyk i Anna Maciak z Mławy Parafia św. Stanisława BM

- Artur Wydurski z Uniszek Gumowskich i Malwina Szemborska z parafii Bogurzyn.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach m. ww. osobami proszony jest o powiadomienie kancelarii parafialnej.