23 listopada 2014

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA,

KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka. Uroczystość ta została ustanowiona w 1925 roku przez papieża Piusa XI. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że Chrystus z samej swojej natury jest Królem, jak zresztą sam się określił, stojąc przed Piłatem. Królestwo Jego jednak nie jest z tego świata, dlatego nie można próbować określać Chrystusowego królowania na podobieństwo ziemskiego. Królestwo Jezusa obejmuje wszystkie ludy, języki i narody, a panowaniu Jego nie będzie końca.        Za każdym razem, gdy odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz”, wypowiadamy wezwanie: „Przyjdź królestwo Twoje”, prosząc o to, by nastało królestwo Jezusa, które nie jest z tego świata. Jest to królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Warto, abyśmy o tym pamiętali w naszej codzienności.

2. Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nam naszym podejściem do wiary w codziennym życiu.

3. W tym tygodniu P. organista będzie się starał odwiedzić z opłatkami następujące miejscowości: poniedziałek – Kulany i Bonisław, Wtorek Pepłowo i Pepłówek, środa Wieczfnia Kolonia i Windyki Podlasie, czwartek – Windyki, piątek – Uniszki Gumowskie i Michalinowo, sobota – Uniszki Zawadzkie strona lewa. Po mszach wieczornych Pan organista odwiedzać będzie mieszkańców Wieczfni.

4. Bóg zapłać za ofiary na chodnik procesyjny mieszkańcom Jabłonowa Dyby – 396 zł, oraz anonimowym ofiarodawcom.

5. Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca zbierane ofiary na tacę przeznaczymy na wymianę pieca CO w organistówce. Obecny uległ całkowitemu przepaleniu, nie da się go zaspawać, podjęliśmy taką próbę ale skutek był odwrotny. Dziękujemy za wsparcie tego remontu.

6. Zapowiedzi przedślubne: Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Nowicki Ireneusz i Nowicka Milena zd. Szelkowska. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach m. ww. osobami, proszony jest o powiadomienie kancelarii parafialnej.

7. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym Kalendarz Anielski.

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Siemiński Adam  z Nidzicy i Emilia Siekierska z Jabłonowa Maćkowięta. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach m. wymienionymi osobami proszony jest o powiadomienie kancelarii parafialnej.