1 maja 2016

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiejsza niedziela jest I niedzielą miesiąca, na sumie adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Liczymy na obecność asysty, bielanek, ministrantów.
  2. W ubiegła niedzielę zbierane były ofiary na pomoc dla młodzieży wyjeżdżającej na ŚDM. Dziękujemy za ofiary, złożyliście Państwo 1209 zł, /0,35 zł od statystycznego parafianina/ dzięki czemu było to 4 miejsce w dekanacie po Wojnówce, Szreńsku, Świętej Rodzinie. W imieniu młodzieży składam wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.
  3. Dzisiaj nasi strażacy zapraszają nas na akcję Drzwi otwarte w remizie. Po południu będzie można nieco bliżej poznać ich pracę i zaplecze remizy.
  4. W poniedziałek na godz. 18.00 zapraszam dzieci I komunijne wraz z rodzicami na Mszę św. i próbę przed uroczystością.
  5. Rozpoczyna się miesiąc maj, zachęcamy wszystkich do oddawania czci naszej ukochanej Matce Bożej przez udział w nabożeństwie majowym. W kościele będziemy się spotykać o 18.00, w wioskach przy figurkach o wyznaczonych przez mieszkańców godzinach. Prośmy Matkę Bożą o miłość w rodzinach, o zgodę, o wiarę i o dobrą pogodę i o urodzaje.
  6. We wtorek przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Zapraszamy do udziału w nabożeństwa w godzinach takich jak w niedziele i święta.
  7. W środę o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji strażaków z okazji wspomnienia św. Floriana, patrona strażaków. Serdecznie zapraszamy na tę mszę św.
  8. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego . Msze św. będą się odprawiały o 8.30, 17.00 w Kuklinie i 18.00. Serdecznie zapraszamy
  9. W piątek jest I piątek miesiąca. Msze św. z okazją do spowiedzi św. o 17.00 w Kuklinie i 18.00 we Wieczfni. Przed Mszą św. spowiedź.

10.  W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać coroczny odpust ku czci św. Stanisława BM. Zapraszamy na sumę asystę procesyjną, strażaków, orkiestrę dętą, ministrantów i bielanki. Kazania będzie głosił ks. Mieczysław Ochtyra a sumę odprawi ks. infułat Ludomir Kokosiński, prepozyt Kapituły Kolegiackiej w Pułtusku.

11.  Z racji Światowych Dni Młodzieży odpust ku czci św. Anny w Kuklinie będziemy przeżywać 24 lipca a nie 31 lipca. Serdecznie już teraz zapraszamy do Kuklina i zapiszmy sobie w kalendarzu tę niedzielę.

12.  Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Adrian Zaborowski z Uniszek Gumowskich i Karolina Tucholska z parafii Grudusk. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach m. ww. osobami proszony jest o powiadomienie kancelarii parafialnej

13.   Przypominam wszystkim pragnącym budować, czy remontować mogiły na naszych cmentarzach, że powinni najpierw otrzymać zgodę na piśmie od proboszcza parafii. Żaden zakład kamieniarski, bez takiej zgody nie ma prawa wstępu na cmentarz.