1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


29 listopada 2015

I NIEDZIELA ADWENTU

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Rozpoczynamy szczególny, bo jubileuszowy rok 1050-lecia chrztu Polski oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się zatem codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas.

Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczyna się od Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

2. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Zaangażujmy się więc całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne Msze roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy: dorosłych i dzieci każdego poranka o godz.7.20

3. Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać tradycyjnie za dwa tygodnie czyli przed III niedzielą adwentu: piątek, sobota i niedziela. Poprowadzi je Ks. Piotr Kalinowski misjonarz z Afryki. Bardzo proszę Koła Żywego Różańca, osoby chore i wszystkie inne dobre osoby o ofiarowanie swoich modlitw w intencji owocnych rekolekcji.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

- W czwartek zapraszamy na adorację Eucharystyczną i Mszę Świętą w intencji powołanych do służby Bożej i o nowe powołania o godz. 16.00,

- W pierwszy piątek zapraszamy Mszę św. godz. 7.20, 16.30 i 18.00 w Kuklinie, podczas których będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

- W pierwszą sobotę zwrócimy się w ufnej modlitwie za wstawiennictwem Maryi. Zapraszamy po wieczornej Mszy Świętej na różaniec fatimski.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. Obecność rodziców z medalikami obowiązkowa.

5. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice składamy najlepsze życzenia.

6. Za tydzień po Msza św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie.

7. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na sfinansowanie katar zamontowanych w drzwiach kościoła.

8. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Grzegorz Skolimowski z Uniszek Gumowskich i Katarzyna Brzozowska z Narzymia, Karol Gmaj i Sylwia Ciesielska z Windyk. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach m. ww. osobami proszony jest o powiadomienie kancelarii parafialnej.

9. Od dzisiaj możemy nabywać świece na wigilijny stół wspierając Wigilijnie Dzieło Pomocy Dzieciom. Mała świeca kosztuje 6 zł, kula – 12 zł. Stare świece z poprzednich lat można zapalić na grobie swoich bliskich na cmentarzu.

10. W tym tygodniu Pan Organista z opłatkiem będzie chciał odwiedzić mieszkańców następujących wiosek: poniedziałek – Wieczfnia Kościelna, wtorek – Pogorzel, Chmielewko i Wąsosze, środa – Wieczfnia Kolonia i Bąki, czwartek – Pepłowo i Pepłówek, piątek Kulany i Bonisław.