Chrzest Święty

Sakrament Chrztu św. udzielany jest w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 11.30

Msze św. w naszej parafii

Msze św. odprawiane są w każdą niedzielę o godz.: 8.30, 10.00 (w Kuklinie),11.30 (z kazaniem dla dzieci) i 16.00. W dni powszednie odprawiane są o godz. 7.30 i 18.00 /czas letni/ lub o godz. 16.00 /czas zimowy/.

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna w tygodniu po każdej Mszy św. W nagłej potrzebie jesteśmy zawsze do dyspozycji interesantów.

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • 2016-02-14, 1. Niedziela Wielkiego Postu
    Łk 4,1-13
    Jezus pełen Ducha Świętego powrócił znad Jordanu i czterdzieści dni przebywał w Duchu na pustyni, gdzie był kuszony przez diabła. Nic w owe dni nie jadł, a po ich upływie poczuł głód. Rzekł Mu wtedy diabeł: «Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz temu kamieniowi, żeby się stał chlebem». Odpowiedział mu Jezus: «Napisane jest: „Nie samym chlebem żyje człowiek”». Wówczas wyprowadził Go w górę, pokazał Mu w jednej chwili wszystkie królestwa świata i rzekł diabeł do Niego: «Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, bo mnie są poddane i mogę je odstąpić, komu chcę. Jeśli więc upadniesz i oddasz mi pokłon, wszystko będzie Twoje». Lecz Jezus mu odrzekł: «Napisane jest: „Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz”». Zaprowadził Go też do Jerozolimy, postawił na narożniku świątyni i rzekł do Niego: «Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się stąd w dół. Jest bowiem napisane: „Aniołom swoim rozkaże o Tobie, żeby Cię strzegli”, i „na rękach nosić Cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień”». Lecz Jezus mu odparł: «Powiedziano: „Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego”». Gdy diabeł dokończył całego kuszenia, odstąpił od Niego aż do czasu.

Zapraszamy do wirtualnych odwiedzin naszego kościoła

oraz wycieczki po Wieczfni i Kuklinie

Liturgia dnia

Dzisiejsi solenizanci to:
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cyryl,
Dobiesława, Dobisława, Józef,
Józefa, Konrad, Konrada, Krystyna,
Liliana, Lilian, Mikołaj, Niemir,
Niemira, Walenty, Zenon, Zenona

Do końca roku zostało 322 dni.
Dziś obchodzimy

1 Niedziela Wielkiego Postu
Dzień Zakochanych

myśl dnia
„Wierzę, że im bardziej się kocha, tym więcej się czyni.”
Vincent van Gogh
czytanie