XIII Niedziela Zwykła 30.06.2024r

1. „Nie bój się, wierz tylko” – dzisiaj te słowa Pan Jezus kieruje do każdej i każdego z nas. Warto rozpoczęty czas wakacji wykorzystać do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem.
  2. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Lichenia. Wyjazd w dniu 05 lipca w piątek o godz. 05.00. Koszt pielgrzymki 100 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.
  3. W najbliższą środę 3.07 naszą parafię odwiedzi pielgrzymka rowerowa. Pielgrzymi jadą z Białej Podlaskiej. W tym roku pielgrzymują m.in. po sanktuariach Diecezji Płockiej. W naszej diecezji pielgrzymi rowerowi odwiedzą: Czerwińsk, Kępę Polską, Płock, Skępe, Sierpc, Żuromin, Rostkowo. Pielgrzymi będą nocować u. Państwa Skudynowskich. Tam wykupili kolację i śniadanie.  W kościele pielgrzymi wezmą udział w wieczornym apelu i porannej Mszy Św. Pielgrzymów będzie około 40. Pomyślałem, że jako parafia moglibyśmy ugościć pielgrzymów na słodko. Jeśli ktoś chciałby się włączyć to proszę do środy do południa przynieść na plebanię jakieś ciasto.
  4. W dniach  od 19 – 23.08 br organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy, Krakowa. Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej. W programie zwiedzanie muzeum niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau i kopalni soli w Wieliczce. Koszt 1660 zł.  Szczegółowe informacje na stoliku za ławkami, stronie internetowej naszej parafii i na stronie faceebokowej parafii.  Zapisy w kancelarii lub zakrystii.
  5. W ubiegłą niedzielę nasza schola parafialna wzięła udział w festiwalu Piosenki Religijnej w Janowcu Kościelnym. W kategorii zespołów dziewczęta pod kierunkiem pana Leszka i pani Aldony zajęły I miejsce. Gratulujemy.
  6. W dniu w 17.07 w naszej parafii organizowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Parafia w ten sposób włącza się w akcję „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – wesprzyj misjonarzy”. Firma Green Office Ecologic Sp. Z o. o., która jest organizatorem finansuje m.in działalność misjonarzy. W tym roku pomocą zostanie objęty m.in. ks. Marek Bruliński pochodzący z naszej diecezji a od prawie 35 lat pracujący w Peru. Zużyty sprzęt można przywozić na podwórko przy plebanii i składować w wyznaczonym miejscu w dniach od 10 do 16.07. Zbiórka obejmuje: komputery, monitor, klawiatury, drukarki, telewizory, radia, magnetofony, pralki, lodówki, żelazka, kable, akumulatory itp.
  7. Do nabycia nowy  numer Gościa Niedzielnego. Na stoliku za ławkami są wyłożone również numery ekstra Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego. Opłatę proszę złożyć do otworu w stoliku.
  8. Dziękuję za wpłaty na opłacenie projektów związanych z remontami dzwonnicy, dachu kościoła i kaplicy w Kuklinie. W tym tygodniu wpłynęły wpłaty; dwie po 500 zł; jedna 300 zł; sześć 200 zł i trzy po 100 zł.
  9. Na czwartek na godz. 19.00 zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Gospodarczą
  10. Na stronie internetowej Gminy Wieczfnia Kościelna i stronie naszej parafii zostały umieszczone zapytania o cenę. Firmy zaiteresowane mogą składać oferty Po rozstrzygnięciu konkursu i wyłonieniu wykonawców prac, mam nadzieje ze prace rozpoczną się w sierpniu
  11. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła Jadwiga Skowrońska z Windyk. Zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu i naszym modlitwom. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie …..