Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2024r

 1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.
   
 2. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. Na Mszę wieczorną o godz. 16.30 zapraszamy wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich Patron, Święty Józef, wypraszał im moc błogosławieństwa Bożego.
   
 3. Rozprowadzane są wielkanocne baranki – dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na działalność Caritas Diecezji Płockiej. Koszt jednego baranka 8 zł. 
   
 4. Jeszcze raz dziękuję za tegoroczne rekolekcje. Ksiądz rekolekcjonista przesłał podziękowania za ofiarę jaką parafianie złożyli na rzecz budującego kościoła w wysokości 8668 zł.
   
 5. W najbliższy piątek 22.03 Droga Krzyżowa ulicami Wieczfni Kościelnej. Bardzo serdecznie zapraszamy naszych parafian i gości. Zapraszam druhów OSP z terenu parafii do uczestnictwa i trzymania porządku podczas Drogi Krzyżowej. Początek o godz. 16.30 Msza Święta. Po Mszy rozpocznie się Droga Krzyżowa. Trasa Drogi Krzyżowej tradycyjna. Po wyjściu z kościoła skręcamy w lewo w drogę w kierunku Windyk, następnie tzw. ul. Kozia i dalej w kierunku szkoły. Zakończenie na dziedzińcu przed szkołą. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.
   
 6. Są jeszcze wolne miejsca na organizowany w dniu 23.03 tj. sobota przed Niedzielą Palmową wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Ołtarzewa. Misterium wystawiają klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Księży Pallotynów. Wyjazd
  o godz. 12.00. Koszt wyjazdu 100 zł.
   
 7. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Przed Mszą Św. o godz. 12.00 procesja wokół kościoła. Przyjdźmy z palmami aby w ten sposób wyznać naszą wiarę. Podczas Mszy Św. o godz. 12.00 zostanie rozstrzygnięty konkurs na najwyższą palmę który organizuje ks. Wiesław.
   
 8. Dziękuję za wpłaty na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego – indywidualne oraz

 

- mieszkańcy Bąk – 290 zł

- mieszkańcy Jabłonowa – 520 zł

- mieszkańcy Wąsosza – 480 zł

- mieszkań Bonisławia – 320 zł

 1. Do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.
   
 2. Dziś w naszej parafii gościmy instruktorów z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Rozprowadzają palmy oraz inne ozdoby wielkanocne wykonane przez osoby niepełnosprawne uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Świeszewie k. Nasielska. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej kilkakrotnie gościli w naszej parafii. Ostatnio podczas Uroczystości Trzech Króli. Nie ma dziś u nas żadnego uczestnika ponieważ dziś są zaangażowanie w rozprowadzanie swoich prac w miejscu swojej aktywności. Dochód ze sprzedaży tych cudności przeznaczone są na pracę z osobami niepełnosprawnymi. Tak na marginesie. Pani kierownik, gdy do mnie zadzwoniła o możliwość sprzedaży to pierwsze pytanie zadała. Czy nikt miejscowy nie będzie u mnie sprzedawał palem. Nikt z parafii ani gminy do mnie się nie zgłosił. Zachęcam do kupowania owoców pracy osób niepełnosprawnych.
   
 3. Sprawy cmentarne.
   
 4. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby:
  – Kamil Golon, kawaler zamieszkały w Wieczfni Kościelnej parafia tutejsza  i Magdalena Nowacka, panna zamieszkała w parafii Grudusk. Zapowiedź 3. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafii.
   
 5. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł Jerzy Krauza z Grzybowa. Ostatnio zamieszkały poza parafią. Zmarłego polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie ….