Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Wniebowstąpienia 21.05.2023r

 1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania dzisiejszej uroczystości. Swoje podziękowania składam na ręce księdza Dariusza.
 3. Dzieci, które dzisiaj przyjęły po raz pierwszy Komunię Święte zapraszamy na Biały Tydzień. Biały Tydzień będzie trwał poniedziałek, wtorek, środa.
 4. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy.
 6. W następną niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 dzieci klas IV odnowią Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Osoby niezainteresowane uroczystością proszę wybierać inne godziny.
 7. W tym tygodniu młodzież klas VIII będzie przeżywała swój pierwszy tak ważny  egzamin. Życzymy powodzenia. Dziś podczas Mszy Świętej o godz. 16.00 będziemy modlić się w intencji ośmioklasistów.
 8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w następna niedzielę 28.05, po Mszy Św. o godz. 16.00
 9. Ksiądz Dariusz organizuje kolonie dla dzieci w dniach 10 – 15.07. W programie m.in. zwiedzanie Wrocław Kudowa Zdrój, Skalne miasto w Czechach, zwiedzanie Pragi,  pobyt w górach Sudetach i wiele innych atrakcji.  – koszt 1680 zł
 10. Dziękuję za wszelkie wpłaty na prace remontowe. W najbliższym czasie będą wykonywane prace przy wymianie żaluzji. Koszt tych prac to ok. 16000 zł.
 11. Do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego
 12. Intencje mszalne