Niedziela Trójcy Przenajświętszej 12.06.2022

1. ​​​​​​Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, a także znak krzyża.

2. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali dzisiejszą uroczystość I Komunii Świętej. Swoje podziękowania kieruję na ręce księdza Dariusza, który nad wszystkim czuwał.

3. Dzieci zapraszamy na „Biały Tydzień”. Będzie nieco krótszy tzn. poniedziałek, wtorek i środa. Zakończeniem tego tygodnia będzie uczestnictwo dzieci w procesji Bożego Ciała na którą bardzo serdecznie zapraszam.

4. W dniu wczorajszym Biskup Senior Piotr Libera udzielił święceń kapłańskich trzem diakonom. Módlmy się za nowych kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.

5. Słowo Administratora Apostolskiego Diecezji Płockiej Biskupa Wiesława Śmigla.

6. Spowiedź dla dzieci klas III oraz ich rodziców w piątek od godz. 17.00 oraz w sobotę w godz. 9.00 – 10.00.

7. Dziękuję za wszelkie wpłaty na remont wież kościelnych.

8. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Trasa Procesja Eucharystyczna jak w poprzednich latach. Stacja I przy straży – przygotowują strażacy, Stacja II przy szkole – przygotowuje społeczność szkolna, Stacja III w okolicach ośrodka zdrowia – przygotowują mieszkańcy Wieczfni Kościelnej, Stacja IV na wysokości kościoła między przystankiem a wejściem na posesję plebanijną. Ołtarz przygotowują w tym roku mieszkańcy miejscowości Bąki. Zapraszamy do uczestnictwa w tym publicznym wyznaniu wiary. Zapraszamy strażaków, asystę procesyjną, służbę liturgiczną, dziewczynki sypiące kwiatkami. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne oraz dzieci które odnowiły przyrzeczenia chrztu świętego. Zapraszamy wszystkich parafian oraz gości.

9. Również w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 19.00 Ksiądz Proboszcz wraz ze swoimi kolegami będą dziękować za dar kapłaństwa w rocznicę święceń kapłańskich.

10. Są jeszcze wolne miejsca kolonie letnie do Kościeliska w dniach 07 – 13.08.2022r. Osoby chętne mogą zgłaszać się do ks. Dariusza.

11. Spotkanie Parafialnej Rady Gospodarczej i Rady Parafialnej Duszpasterskiej  w najbliższy piątek o godz. 19.00. Zapraszam.

12. Do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego. Do nabycia jest również Gość Extra poświęcony Eucharystii a w nim między innymi: o cudach eucharystycznych w Sokółce i Legnicy; o świętych którzy tygodniami i miesiącami żyli, karmiąc się wyłącznie Komunią Świętą.

13. Intencje mszalne.

14. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby :
  • Wojciech Skowroński kawaler zamieszkały w parafii Stupsk i Magdalena Pyszniak panna zamieszkała w Uniszkach Gumowskich parafia tutejsza - Zapowiedź 3.
    Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach  zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafii.