Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła 17.09.2023r

 1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie. 
   
 2. W dniu wczorajszym delegacja dzieci wzięła udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży do Rostkowa. Dziękuję ks. Wiesławowi i katechetom za zorganizowanie tego wyjazdu.  
   
 3. W środy wieczorna Msza Święta będzie połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wystawiona jest skrzynka do której będzie można wrzucać prośby, podziękowania do Matki Bożej, które będą odczytywane podczas Nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo będzie odprawiane przed Obrazem Matki Bożej Nieustającej pomocy znajdującym się w naszym kościele.
   
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w  czwartek od godz. 17.00, przed będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zapraszam do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
   
 5. Z wieży kościelnej zostały zdemontowane drewniane żaluzje. Stan tych żaluzji był taki, że nie ma możliwości ich naprawiać. Trzeba wykonać nowe. Koszt to 20.000 zł. Powiem otwarcie. Ja na dzień dzisiejszy mam ok. 5000,00. Wykonawca poinformował, że prace będą wykonane do końca września.
   
 6. Do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.
   
 7. Intencje mszalne.
   
 8. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł Wiesław Moranko z Jabłonowa Dyby. Zmarłego polećmy naszym modlitwom i Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…